نمایندگی فروش میکروفون شور shure اصل

SM58 … اصل یا تقلبی!

بررسی میکروفن شور shure مدل sm58

میکروفن افسانه ای SHURE مدل SM58 یک میکروفون حرفه ای داینامیک کاردیوئید می باشد، به طور معمول در برنامه های زنده استفاده می شود. این میکروفن از سال ۱۹۶۶ توسط کمپانی امریکایی شور تولید می شود. شهرت این میکروفن در میان نوازندگان و خوانندگان بسیار زیاد است و دلیل آن استحکام وعملکرد فنی عالی آن و قیمت پائین می باشد، بیش از چهار دهه از تولید این میکروفن می گذرد و هنوز هم جزء استانداردترین میکروفن های مورد استفاده در برنامه های زنده و استودیویی بشمار می آید. SM58 جزء پر فروش ترین میکروفن های جهان تا به امروز می باشد.
SM58 یک میکروفن کاردیوئید (تک جهتی) هست. نسبت به منابع صدای پشت میکروفن، کمترین حساسیت را نشان می دهد و آنرا به طرز محسوسی کاهش می دهد، این کمک به جلوگیری از بازخورد (فیدبک) خواهد نمود. در صورتی که منبع فرکانس پایین به میکروفن بسیار نزدیک باشد تقویت چشمگیری در این محدوده فرکانسی بوجود خواهد آمد. جک بالانس XLR سه پین اتصال آنرا به کابل و سپس به میکسر تکمیل می کند. SM58 در دو مدل مختلف یکی دارای سوئیچ  روشن / خاموش و یکی بدون وجود این سوئیچ عرضه می شود. البته نسخه های بی سیم از این مدل نیز تولید می شود. SM58، دارای آنتی شوک جاسازی شده داخل بدنه می باشد که این موجب می شود تا سر و صدای حاصل از کشیده شدن دست روی بدنه میکروفن کمتر شود.

Type
Dynamic (moving coil)
Frequency Response
۵۰ to 15,000 Hz
Polar Pattern
Cardioid (unidirectional), rotationally symmetrical about microphone axis, uniform with frequency
Sensitivity (at 1,000 Hz Open Circuit Voltage)
-۵۴٫۵ dBV/Pa (1.85 mV); 1 Pa = 94 dB SPL
Impedance
Rated impedance is 150 ohms (300 ohms actual) for connection to microphone inputs rated low impedance
Polarity
Positive pressure on diaphragm produces positive voltage on pin 2 with respect to pin 3
Connector
Three-pin professional audio connector (male XLR type)
Net Weight
۲۹۸ grams (10.5 oz)
Awards
In 2008, for the second year running, the SM58® Microphone won the MI Pro Retail Survey “Best Live Microphone” award

میکروفون shure  مدل SM58 از جمله میکروفن های است که مورد توجه بسیاری بوده و سال ها است که از آن در برنامه های مختلف و مخصوصاً اجرای زنده استفاده می شود. صدای عالی، قیمت مناسب و کیفیت ساخت عالی این میکروفن موجب شده که به عنوان یکی از معروف ترین میکروفن های ساخته شده در جهان شناخته شود.
میکروفون SM58 Shure و میکروفون اینسترومنت SM57 بعنوان رایج ترین میکروفن های مورد استفاده در برنامه زنده و استودیوها می باشد. قیمت در حدود $ ۹۹ دلار آن، مقرون به صرفه بودنش را نیز تائید می کند.
متأسفانه، محبوبیت آنها مشکل بزرگی ایجاد کرده است: نمونه تقلبی این میکروفن در چین تولید شده و با قیمت ارزانی فروخته می شود. بدتر اینکه جاعلین چینی آن چنان دقتی در کپی برداری این میکروفن داشته اند که به سادگی نمونه اصلی با تقلبی قابل تشخیص نیست. از خود میکروفن گرفته تا جعبه و متعلقات آن کاملاً مشابه سازی شده اند. شاید تنها افرادی که اختلاف های ناچیز این دو را با هم دیده اند بتوانند نمونه اصلی را تشخیص دهند. نکته جالب اینجاست که این میکروفن های غیر اصل در کشورهای اروپایی و امریکا نیز بوفور یافت می شوند و مختص کشور ما نیست، این در حالی است که قیمت تمام شده این میکروفن در چین ۱ دلار است و سود خوبی عاید فروشندگان این تجهیزات تقلبی کرده است. جالب تر اینکه در دیگر کشورها بیشتر خریداران این میکروفن زمانی متوجه غیر اصل بودن آن می شوند که مثلاً برای تعمیر میکروفن خود به تعمیرگاه های مجاز  Shure مراجعه می کنند!

این مطالب توسط وب سایت رکوردینگ جمع آوری و منتشر گردیده و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.

بنابراین، چگونه می توان تشخیص دهید که میکروفن Shure اصل یا جعلی است؟
۱- کپسول
– شبکه محافظ روی میکروفن را بچرخانید تا باز شود، به کپسولی که روی بدنه میکروفون قرار دارد نگاه کنید. در نمونه جعلی SM58، شما برچسب “احتیاط” “CAUTION” را می بینید که به دور کپسول چسبانده شده است. این برچسب در میکروفن اصلی وجود ندارد. یا برچسب بارکد می باشد.
– فوم روی کپسول میکروفن جعلی، سیاه است، در حالی که در نمونه اصلی خاکستری رنگ است.
– بخش بالایی بدنه که رزوه شده تا شبکه محافظ بر روی آن پیچ شود باید نقره ای براق باشد نه سیاه و کدر.

کپسول میکروفن shure

۲- سیم ها
در هر دو SM58 و SM57، به دقت بدنه را از قسمت بالایی کپسول بچرخانید با باز کردن این قسمت دسته میکروفن از بخش بالایی حاوی کپسول جدا شده و دو سیم مشاهده خواهید کرد که رابط دسته با قسمت بالایی و به یک مدار آنتی شک که در داخل دسته تعبیه شده وصل می شوند. در میکروفن واقعی، این دو سیم  زرد و سبز رنگ هستند و در بسیاری از موارد تقلبی این طرح رنگ رعایت نشده، پس اگر سیم میکروفن شما به رنگ های دیگر (به عنوان مثال سیاه و سفید و قرمز) بود، احتمالاً میکروفن جعلی است.

سیم بندی میکروفن sm 58

۳- رینگ انتهایی صاف یا برجسته
نگاهی به دور قطعه فلزی انتهای شبکه محافظ که نقطه اتصال با بدنه می باشد، بیاندازید. در SM58 جعلی، رینگ فلزی بدون هیچ منحنی و صاف است، در حالی که در یک میکروفن واقعی این قسمت ماشین کاری شده و برجسته گی رینگ قابل مشاهده است.

شبکه فلزی روی میکروفن

۴- داخل کیف میکروفن
زیپ کیف میکروفن را که همراه آن در جعبه میکروفن عرضه می شود را باز کنید. در نمونه اصلی می توانید برچسب  “MADE IN CHINA’” را بیابید.

کیف میکروفون شور

۵- بند کابل و برچسب پارچه ای SHURE
در جعبه نمونه های تقلبی اکثراً دفترچه های راهنما و برگه های ضمانت یافت می شود ولی از بند کابل و برچسب پارچه ای که حاوی فونت چاپ شده ”SHURE” هستند خبری نیست.

تجهیزات همراه میکروفون shure

خب احتمالاً هنوز هم قانع نشدید پس حتماً ادامه توضیحات را بخوانید:
– میکروفن را از نیمه وسط بدنه بازکنید به مدارچاپی که در انتهای قسمت رویی که دو سیم از آن بیرون آمده نگاه کنید در گوشه ای از آن اثر مهر قرمز رنگ کنترل کیفی می باشد که این مهر در نمونه جعلی حذف شده.

مدار میکروفون

– وزن میکروفن جعلی به طور قابل ملاحظه ای کمتر از نمونه اصلی است.
– در نمونه تقلبی جعبه ها و دستورالعمل ها کیفیت چاپ پایین تری دارند، شما می توانید بگویید آنها کپی هایی از جعبه و دستورالعمل اصلی هستند، رنگ ها غنی نیستند و تصاویر نیز کمی محو و بلوری شده اند.
– باند پیچیده شده در وسط شبکه فلزی میکروفن در نمونه تقلبی کمی ضخیم تر از نمونه اصلی به نظر می رسد یعنی در نمونه تقلبی این باند ۵ میلی متر است در حالی که در نمونه واقعی ۴ میلیمتر.
– کیف میکروفون جعلی کیفیت پایین تری دارد، کیف واقعی ۲۵٫۴ سانتی متر طول دارد و جعلی تنها ۲۰٫۳ سانتی متر یا کمتر می باشد.

با کلیک روی این عکس تصویر بزرگ این دو کیف را می بینید، همانطوری که مشخص است کیف بالایی مربوط به میکروفن اصلی است.

تفاوت های میکروفن اصل با تقلبی

– در کیف اصلی آرم برجسته SHURE از داخل کیف قابل دیدن می باشد.
– SM58 جعلی با افزایش بهره از متوسط به بالا صدا بسیار خش دار به نظر خواهد رسید. در حالی که در نمونه اصلی صدای صاف در فرکانس های پائین و متوسط خواهیم داشت و در محدوده فرکانس بالایی، رسایی و دلپذیری خاصی در صدا مشاهده خواهید کرد. به است. در SM57 واقعی، تن های میانی و مخصوصاً پائینی بسیار با شکوه خواهند بود- میکروفن تقلبی، نتایج مشابهی را تولید نمی کند.
– اگر در بسته میکروفنی که خریداری کرده اید کابل موجود است مطمئن باشید که تقلبی است چرا که میکروفن اصل با کابل عرضه نمی شود.

نکات مهم دیگر
– میکروفن تقلبی : بدنه بیش از حد درخشان بدون لبه کناری، فونت بد، حلقه وسط گسترده تر و صدای بی روح و خشک و کلاً مزخرف.
– اگه به قسمت تحتانی میکروفن یعنی جایی که ۳ پین فلزی بر آمده از پلاستیک که بعنوان نقطه اتصال با فیش کابل می باشد دقت کنید روی اصلی شماره های پین های یعنی ۱ ۲ ۳ بصورت برآمده وجود دارد که در نمونه تقلبی این اعداد وجود ندارد یا واضح نیستند.
– میکروفن اصلی : – شبکه ضربه گیر کپسول از کروم مات است  – فوم روی ممبران میکروفن تیره تر است
– لوگوی روی نوار بدنه میکروفن در هر دو مشابه هست
– نمونه تقلبی صدای کشیده شدن دست روی بدنه را بشدت نشان می دهد در حالی که در نمونه اصلی بدلیل وجود یک مداز این صدا که حاصل جابجایی و کشیده شدن دست روی میکروفن است بسیار کمتر به گوش می رسد.
– فیدبک در نمونه تقلبی به قدری زیاد است که بالا بردن گین امکان پذیر نیست.

تفاوت کلی دو میکروفن

کپسول میکروفن

المان کپسول میکروفون

کلید قطع و وصل میکروفون

میکروفون

بررسی بهترین میکروفن

برای درک بیشتر تفاوت بین این دو، ویدیو زیر را ببینید. این ویدیو تفاوت های ظاهری نمونه اصلی و تقلبی را نشان داده و سپس به بررسی کیفیت صدای این دو می پردازد.

روی تصویر زیر کلیک نمائید تا به صفحه ویدیو منتقل شوید:

ویدیو بررسی میکروفن shure شور sm 58

در پایان بشدت توصیه می کنم که :
اول از همه هیچ وقت میکروفن دست دو نخرید حتی اگر اصل باشد. چرا که میکروفن بسیار آسیب پذیر است و ممکن است حتی با یک استفاده ناصحیح خراب شود یا اگر ضربه خورده باشد که فاتحه آن خوانده است.
اگر قصد خرید میکروفن ارزان قیمت دارید از خرید تقلبی پرهیز کنید.


از کلیه عزیزان درخواست می شود با احترام و رعایت قانون “حق مؤلف” یا “کپی رایت” ، تنها با ذکر منبع، اقدام به انتشار مطالب این وب سایت نمائید.

اینستاگرام رکوردینگ

 

 

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب (11 رأی داده شده, میانگین: 4٫09 از 5)
نوشته شده توسط: کاوه منوچهریان در تاریخ: ۲۰ - اردیبهشت - ۱۳۹۱

۱۸ دیدگاه تا کنون

 1. مهدی گفت:

  با سلام.یک افکتور با دلی عالی و پاور خوب بهم معرفی کن منظور از دلی تاخیر سرعت تعداد اکو قابل تنظیم باشد نه مثل میکسر که دست آدم بسته است.
  متشکرم
  پیروزو کوفق باشید.

  • مدیریت گفت:

   سلام علیکم افکتور حرفه ای نیازمند اپراتور حرفه ای هم هست. روی بعضی از میکسر ها معمولا میکسر های ساخت ایران اصلاً کلید تنظیم سرعت و فاصله و تعداد تکرار وجود دارند. چون این میکسر ها بر اساس نیازهای هیئتی طراحی می شوند. افکتور Lexicon مثلا مدل mx200 از جمله افکتور هایی هست که برای برنامه های هیئتی میشه استفاده کرد. اما کمتر هیئتی رو دیدم که بتونه از امکاناتش بدرستی استفاده کنه. پس کلاً افکتور رو با آگاهی کامل خریداری کنید چون همینجوری خرید کردن و انداختن یه گوشه فایده ای نخواهد داشت.
   در مورد پاور هم که بستگی به نوع بلندگو ها و قدرت اونها داره همین.

 2. علی گفت:

  سلام من یه میکرفن از همین مدل دارم که بعضی از ویژگی های اصلی و بعضی از ویژگی های بدلی رو با هم داره .
  حالا نظر شما چیه ؟

 3. علی گفت:

  تقریبا دیروز گفت خرید ۳ چهار سال پیشمه ته انباریه ۶۵ تومن

  • کاوه منوچهریان گفت:

   نمیدونم بعیده قیمت ۱۰۰ دلاره در ضمن این میکروفن بعنوان میکروفن کلاسیک باید بحساب اوردش به نظر من میکروفن های قدیمی با این خصوصیات بیشتر بدرد افرادی می خوره که قصد کاور کردن موسیقی خوانندگان قدیمی که قبلاً با این میکروفن اجرا داشتن می خوره

   • علی گفت:

    ما پول نداریم که میریم سراغ این میکروفن وعلا میرفتم beyerdynamic m59 میگرفتم پول کجاست نوکرتم .

 4. mojtaba گفت:

  salam aghaye manoochehriyan shoma khodetoon nemooneye asliye in karo jahate foroosh soragh darid ma az shoma kharidari konim va ya jaie ro mishnasin ke dashte bashe va be ma moarefi konid.
  mamnoon misham rahnamaie befarmaied

  • کاوه منوچهریان گفت:

   سلام
   دوست عزیز در حال حاضر موجود نیست ولی شمارتون رو بذارید اگه دستم اومد بهتون اطلاع بدم.
   موفق باششپد

 5. مصطفی گفت:

  سلام
  به نظر شما جاس کدوم مدلش از همه بهتره ؟ چرا ؟ من میگم ۲۴۰۰
  حالا…
  به نظر شما جاس بهتره یا شور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

  • کاوه منوچهریان گفت:

   سلام
   دوست عزیز اشتباه نکنید جاس و شور چینی هستند و برای مداحی استفاده می شن اون هم در سطح متوسط ولی بحث ما درمورد shure اصلی هست که میکروفون های گران قیمتی هستن. اون شوری که در مغازه ها می بینید شور چینی هست قیمتش هم حدود ۵۰ هزار تومنه

 6. مهرداد گفت:

  ببخشید من یه SM57 گرفتم که چند جا خوندم عینا همین SM58 فقط Grille شون فرق می کنه, بعد من همه چیزشو با این عکسا چک کردم و همه ی همشون عین اصلیشن (کیف، سیماش، بند، برچسب،…..) فقط روی جعبش نوشته SM57-LCE-X بارکدشم هرچی سرچ می کنم تو گوگل چیزی نمیاره، به نظرتون تقلبی یا اصل؟

 7. مرتضی گفت:

  با سلام و تشکر از مطلب مفیدی که ارائه نمودید.

  من می خواستم برای ضبط صدا برای مقاصد آموزشی یه میکروفن بگیرم که به Shure WH20XLR Dynamic Microphone – Cardioid بر خوردم. آیا صدا رو شفاف و واضح ضبط میکنه؟ اگر اینطور هستش قیمتش در چه حدودیه و از کجا می تونم مطمئن شو پیدا کنم؟ شما خودتون برای ضبط صدای انسان این رو صلاح می دونید یا SM58 رو؟ من یک لپ تاپ ACER Extensa 5220 دارم. آیا این کامپیوتر روی صدا نویز میندازه؟ راستی مدلی رو که اول معرفی کردم تو آمازون ۶۵ دلار بود.

  باز هم ممنون.

  • کاوه منوچهریان گفت:

   میکروفون های شور بسیار با کیفیت هستند ولی در حال حاضر پیدا کردن اصل آن در ایران مشکل و بسیار گران خواهد بود. میکروفون های مشابه زیادی مانند AKG, Sennheiser, beyerdynamic در حال حاضر در ایران پیدا می شوند که قیمت های بسیار معقول تر و کارایی فوق العاده ای هم دارند. در ضمن دوست عزیز قیمت های آمازون به هیچ وجه معیار درستی برای قیمت گذاری در ایران نیست. چرا که آمازون رقابتی ترین قیمت ها را ارائه میدهد و در ضمن واردات کالا و سرمایه گزاری روی کالاهای کم مصرفی مثل میکروفون شرایط خاص خود را در ایران دارند و در نتیجه ممکن است قیمت فروش کالا ۲ تا ۳ برابر قیمت آمازون شود. در حال حاضر یعنی در ابتدای سال نود و سه قیمت میکروفون SM58 اصلی در ایران چیزی حدود ۶۵۰۰۰۰ تومان است. که برای خریدش می تونید از فروشگاه پارسصدا تهیه کنید.
   راستی در مورد سوالی که داشتید لطفا بفرمایید برای ضبط از چه سیستمی استفاده می کنید کارت صدا دارید یا خیر؟

 8. امید گفت:

  سلام دوست عزیز ما یک ازاین میکروفن های بیسم دو خطشو خریدیم که نویز اون خیلی زیاده چکار کنیم

 9. هادی گفت:

  سلام
  میشه لطفا یه میکروفون بهم معرفی کنید که قیمت بالایی نداشته باشه و ضد نویز باشه. میخوام برای برنامه نویسا که برنامه تبدیل صوت به متن هست استفاده کنم. در ضمن هد ست هم نباشه. البته قبلاً یه ضد نویز با مارک Navit خریدم که اصلاً خوب کار نمیکنه. تشکر

پاسخ دادن • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube
تبلغات در رکوردینگ : شرکت های فعال در زمینه تجهیزات صوت و تصویر و سیستم های نظارتی می توانند جهت تبلیغ خدمات و محصولات خود در وب سایت رکوردینگ با ما تماس حاصل فرمایند
آموزش انتخاب دوربین مداربسته آموزش انتقال تصویر روی گوشی تلفن همراه آموزش خرید سیستم صوت حرفه ای آموزش ساخت بلندگو آموزش نصب باند آموزش نصب بلندگو آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزش کار با میکسر صوت استاندارد بلندگو افکت تأخیر delay انتخاب باند اکتیو مناسب انتخاب بلندگو انتخاب بلندگو مونیتورینگ انتخاب دستگاه dvr انتخاب دستگاه ضبط دوربین مدار بسته انتخاب میکروفن انتخاب میکسر انتخاب پاور آمپلی فایر انتقال تصویر dvr بدون ip استاتیک انتقال تصویر با dvr p2p انواع بلندگو باکس بلندگو بلندگو میدرنج چیست تعیین پلاریته بلندگو راهنمای انتخاب بلندگو راهنمای خرید سیستم صوت روش انتخاب دستگاه دی وی آر روش خرید باند اکتیو ساب ووفر چیست ساخت باند ساخت باکس بلندگو ساخت کابینت بلندگو سایز بلندگو سوال در مورد دوربین مدار بسته سوال در مورد سیستم صوت مشخصات باند اکتیو معرفی بلندگو معرفی بلندگو ev میکروفن شور میکروفون shure نصب بلندگو پردازشگر سیگنال صوت پرسش درباره تجهیزات صوت پرسش در مورد دوربین مداربسته کابینت بلندگو

باند های Line

درباره باند های Line Array لاین اری یک سیستم بلندگو است ...

انتقال تصو

  انتقال تصویر به روش P2P روی گوشی های اندروید در ادامه ...

آموزش انتق

همانطور که می دانید ISP سرویس دهنده های اینترنت اغلب ...

معرفی وب سا

معرفی وب سایت looperman.com یکی از دستاوردهای دنیای فراگیر اینترنت برای ...

بررسی دوربین های AHD, HD CVI, HDTVI

و اینک دورب

در نوشته پیش روی، شما خواننده عزیز می توانید مختصری ...

* پیشنهاد ما

 • فروش تجهیزات صوت و مدار بسته
 • فروش سیستم صوت هیئتی محرم
 • فروش دوربین مداربسته dvr دزدگیر
 • فروش باند بلندگو میکروفن پاور میکسر