هفت راه کار برای تقویت صدا در فضاهای باز

با استفاده از این راهنما و آشنایی کلی با تجهیزات معرفی شده شما توانایی انتخاب یک سیستم تقویت صدا متناسب با نیازهای خود در فضای باز را خواهید داشت.
در شرایط فضای باز، شما نیاز به یک سیستم تقویت صدا دارید که قدرت لازم را برای شنیده شدن صدای شما و / یا موسیقی فراهم کند. چرا که در فضاهای کوچک و بسته، بازتاب صوتی به تقویت صدای شما کمک می کند. در حالی که در فضاهای باز، این بازتاب ناپدید می شود، پس در این شرایط برای ارائه همان سطح از صدا در محیط سرپوشیده، یک سیستم تقویت صدا دارای قدرت تقریباً دو برابر در فضای باز نیاز دارید.
علاوه بر این، سیستم های تقویت صوت در فضای باز باید دارای ویژگی هایی (مثل باتری، قابلیت حمل و توانایی کار در شرایط مختلف جوی) باشند که بر اساس نیازهای شما در فضای باز تعیین می شوند.
در اینجا ۷ راه حل برای تقویت صدا در فضای باز را برای شما معرفی می کنیم که راه کارهای در مواجه شدن شما با چنین چالش هایی ارائه می دهند!

 

۱- تجمع در اطراف بلند گو دستی
بلندگو دستی
حتماً تاکنون تعزیه، نمایش و یا حراج های خیابانی دیده اید یا کارگردانی که با از بلندگو دستی برای تقویت صدای خود در یک جمع استفاده می کند.
مخروطی شکل بودن این بلندگوها به طور طبیعی موجب پرتاب امواج صوتی در مسافت های زیاد خواهد شد. به همین دلیل، بلندگوهای دستی بهترین راه حل برای سخنرانی برای مخاطبان محدود مناسب است. محدوده باز تولید فرکانس آن ها محدود می باشد و ایده آل برای تقویت صدای انسان است.
ارزان بودن، قابل حمل بودن و کاربری آسان این بلندگو ها موجب شده تا بعنوان اولین انتخاب در تقویت صدا قرار گیرند. سبکی و کاربری آسان موجب شده که این بلندگو ها بعنوان مناسب ترین وسیله جهت کنترل ترافیک و امنیت توسط پلیس استفاده شود.

۲- سیستم راهنمای تور
سیستم راهنمای تور
تورهای پیاده روی، راه مناسبی برای دیدن یک شهر یا حومه شهر است. برای گروه های تور در حال حرکت، سیستم های راهنمای تور بی سیم اجازه می دهد تا راهنما توضیحات خود را بصورت اختصاصی برای اعضا بیان کند.
سیستم های راهنمای تور از فرستنده قابل حمل و تعداد متغیر از هدفون و گیرنده تشکیل شده که در فرکانس FM پخش می شود. حرف های سخنران توسط فرستنده به گیرنده های هر یک از اعضا ارسال و توسط هدفون بصورت اختصاصی پخش خواهد شد. این کار موجب صرفه جویی در انرژی راهنما و نیز احترام به حریم خصوصی سایر گردشگران و یا افراد حاضر در محل خواهد شد.
این سیستم علاوه بر استفاده در تور ها راه حل مناسبی برای سخنرانی برای افراد دارای ضعف شنوایی یا سخنرانی در محیط های شلوغ مانند کارخانه و نیروگاه ها می باشد.
بسیاری از این سیستم ها دارای کانال های متعدد فرکانسی هستند، بوسیله این ویژگی قادر خواهید بود که محتوای صوتی جداگانه را یک زمان تحویل اعضای مختلف دسته بندی شده در کانال های مختلف قرار داد.
سیستم های راهنمای تور به سادگی با خرید گیرنده یا فرستنده بیشتر قابل ارتقا می باشند.

۳- سیستم صوتی کوچک برای برنامه های کوچک
اکو همراه
شاید برنامه ای که در حال اجرای آن هستید نیاز به یک سیستم صوت کوچک داشته باشد مثلاً اجرای یک گروه موسیقی کوچک در خیابان یا نوازندگی در یک مراسم خانوادگی. انتخاب چنین سیستم هایی مزایایی دارد (چون حمل آسان و کوچکی و جمع و جور بودن تجهیزات و تا حدودی کیفیت مناسب آنها برای تقویت صدا
بر خلاف بلندگوهای دستی، که از ویژگی شیپوری شکل به عنوان بخشی از طراحی آنها استفاده می شود، سیستم های صوتی کوچک در اشکال و اندازه های مختلفی برای کاربردهای گوناگون وجود دارند.
این سیستم ها ترکیبی از بلندگو و آمپلی فایر و باطری قابل شارژ و حتی یک پخش کننده صوتی در یک جعبه می باشند که ویژگی قابل حمل بودن و عدم نیاز به برق از مزایای اصلی آن است.
برای مخاطبان در فضای باز تا ۵۰ نفر، سیستم های صوتی کوچک با قدرت ۵۰ وات نیاز شما را در تقویت صدا بخوبی پاسخگو خواهند بود.
توجه نهایی: هر زمان که جمعیت مراسم شما زیاد بود می توانید از سیستم های صوتی قوی تر و بزرگتر استفاده کنید سیستم های صوتی بزرگ امکان تقویت صدا برای یک جمعیت را به سادگی فراهم می کنند در حالی که  یک تقویت کننده کوچک و ضعیف، باید فشار زیادی را برای پوشش تحمل کند که این موضوع موجب  تولید اعوجاج یا قطع صدای بلندگو شده و مخاطبان را ناراحت خواهد کرد.

۴- ارتقا به سیستم های صوتی متوسط که در مسابقات ورزشی در فضای باز بسیار کارآمد خواهد بود

سیستم صوت ورزشی

اگر شما میزبان یک بازی هستید، مطمئن شوید که صدای گزارشگر می تواند توسط افراد حاضر شنیده شود.
برای رویدادهای ورزشی کوچک یک سیستم تقویت صدا که به راحتی بتواند امکان برقراری ارتباط بین هر دو طرفداران و ورزشکاران فراهم کند را انتخاب کنید.
با بلندگو دستی یا سیستم صوتی کوچک نمی توان صدا را بگوش شنوندگانی که دورتر از محل استقرار تجهیزات شما نشسته اند رساند همچنین یک سیستم صوت کوچک توان لازم برای پخش برای جمعیت را ندارد. در حالی که سیستم صوتی متوسط برای ۵۰ – ۲۰۰ تماشاچی طراحی شده و ایده آل برای رویدادهای ورزشی که در فضای باز و کوچک می باشد.
سیستم های صوتی متوسط با ۵۰ تا ۱۵۰ وات قدرت شامل مجموعه ای از ویژگی ها از قبیل ورودی های اضافی برای میکروفن و پخش کننده های رسانه هستند. این تجهیزات، راه حل های مقرون به صرفه برای رویدادهای ورزشی کوچک که تماشاچیان آن بصورت پراکنده از یکدیگر نشسته اند مناسب خواهد بود.
با افزودن بلندگو های اضافی به این سیستم قادر به پوشش فضاهای بزرگتر نیز می باشید.
در بعضی از استادیوم ها، از بلندگوی شیپوری شکل بی سیم که در نقاط مختلفی نصب شده اند که مقاوم در برابر شرایط جوی می باشند بعنوان سیستم صوتی استفاده می شود.
نمونه این سیستم که شامل یک سیستم تقویت کننده صدا با حداکثر چهار بلندگو شیپوری می باشد، براحتی توانایی پوشش صدا تا شعاع مستقیم ۱۰۰ متر را خواهد داشت.
۵- ارتباط دو طرفه بیسیم

بیسیم دو طرفه

سیستم ارتباط دو طرفه از جمله تجهیزاتی هستند که مثلاً یک تیم امنیتی در رویدادهای ورزشی و یا کنسرت ها به آن نیاز دارد این سیستم ها مشابه سیستم راهنمای تور می باشند با این تفاوت که امکان برقراری ارتباط بصورت دوطرفه وجود دارد و افراد می توانند با یکدیگر بصورت دائمی در ارتباط باشند.

۶- سیستم صوت جهت نصب بر روی وسیله نقلیه

سیستم صوت قابل حمل

گاهی برای جمعیت بزرگی که در حال راهپیمایی می باشند نیاز به سیستم صوت تقریباً قوی داریم که بر روی وسیله نقلیه ما سوار شود تا بتوانیم جمعیت را همراهی و کارگردانی کنیم.
بلندگو های دستی یا سیستم های صوتی کوچک و قابل حمل، تنها می توانند یک طرف خودرو را در یک زمان پوشش، در حالی که گاهی نیاز به پوشش در تمامی جهت ها خواهیم داشت.
این سیستم ها شامل چندین بلندگوی شیپوری می باشد که بر روی سقف خودرو نصب شده و با استفاده از تقویت کننده ۵۰ واتی خود که برق را براحتی از فندک خودرو تأمین می کند. این سیستم قدرتمند توانایی پرتاب صدا تا شعاع ۱۰۰ متری را دارا می باشد و بسیار مناسب مراسم هایی مانند رژه یا اطلاع رسانی خیابانی خواهد بود.
البته نمونه های ضد آب این تجهیزات قابل استفاده برروی قایق و یا کشتی های بزرگ نیز می باشد.

۷- سیستم های تقویت صدا برای کنسرت در فضای باز

سیستم صوت حرفه ای
اگر شما در حال برنامه ریزی کنسرت بزرگ یا کوچک در فضای باز هستید، انتخاب و چیدمان تجهیزات صوتی برای چنین برنامه هایی بسیار دشوار خواهد بود و نیاز به دانش و تجربه خواهد داشت.
سیستم تقویت صدا برای موسیقی باید همه چیز را از صدای بم تا صدای زیر به صورت واقعی باز تولید کند. ارائه گستره فرکانسی مناسب و سطح صدای لازم جهت یک کنسرت موسیقی توسط تجهیزات حرفه ای صوت امکان پذیر خواهد بود تجهیزاتی که روز به روز با پیشرفت تکنولوژی بهبود می یابند و هر روز به باز آفرینی دقیق و واقعی موسیقی نزدیک تر می شوند.
این ۷ مورد تنها یک دسته بندی ساده از راه کارهای تقویت صدا در فضاهای باز می باشد و به شما در شناسایی تجهیزات کلی مورد نیازتان کمک خواهد کرد انتخاب بر اساس مشخصات فنی دستگاه ها موضوعی است که در آینده بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

از کلیه عزیزان درخواست می شود با احترام و رعایت قانون “حق مؤلف” یا “کپی رایت” ، تنها با ذکر منبع اقدام به انتشار مطالب این وب سایت نمائید.

اینستاگرام رکوردینگ

 

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب (1 رأی داده شده, میانگین: 5٫00 از 5)
نوشته شده توسط: کاوه منوچهریان در تاریخ: ۱۵ - بهمن - ۱۳۹۰

پاسخ دادن • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube
تبلغات در رکوردینگ : شرکت های فعال در زمینه تجهیزات صوت و تصویر و سیستم های نظارتی می توانند جهت تبلیغ خدمات و محصولات خود در وب سایت رکوردینگ با ما تماس حاصل فرمایند
آموزش انتخاب دوربین مداربسته آموزش انتقال تصویر روی گوشی تلفن همراه آموزش خرید سیستم صوت حرفه ای آموزش ساخت بلندگو آموزش نصب باند آموزش نصب بلندگو آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزش کار با میکسر صوت استاندارد بلندگو افکت تأخیر delay انتخاب باند اکتیو مناسب انتخاب بلندگو انتخاب بلندگو مونیتورینگ انتخاب دستگاه dvr انتخاب دستگاه ضبط دوربین مدار بسته انتخاب میکروفن انتخاب میکسر انتخاب پاور آمپلی فایر انتقال تصویر dvr بدون ip استاتیک انتقال تصویر با dvr p2p انواع بلندگو باکس بلندگو بلندگو میدرنج چیست تعیین پلاریته بلندگو راهنمای انتخاب بلندگو راهنمای خرید سیستم صوت روش انتخاب دستگاه دی وی آر روش خرید باند اکتیو ساب ووفر چیست ساخت باند ساخت باکس بلندگو ساخت کابینت بلندگو سایز بلندگو سوال در مورد دوربین مدار بسته سوال در مورد سیستم صوت مشخصات باند اکتیو معرفی بلندگو معرفی بلندگو ev میکروفن شور میکروفون shure نصب بلندگو پردازشگر سیگنال صوت پرسش درباره تجهیزات صوت پرسش در مورد دوربین مداربسته کابینت بلندگو

باند های Line

درباره باند های Line Array لاین اری یک سیستم بلندگو است ...

انتقال تصو

  انتقال تصویر به روش P2P روی گوشی های اندروید در ادامه ...

آموزش انتق

همانطور که می دانید ISP سرویس دهنده های اینترنت اغلب ...

معرفی وب سا

معرفی وب سایت looperman.com یکی از دستاوردهای دنیای فراگیر اینترنت برای ...

بررسی دوربین های AHD, HD CVI, HDTVI

و اینک دورب

در نوشته پیش روی، شما خواننده عزیز می توانید مختصری ...

* پیشنهاد ما

 • فروش تجهیزات صوت و مدار بسته
 • فروش سیستم صوت هیئتی محرم
 • فروش دوربین مداربسته dvr دزدگیر
 • فروش باند بلندگو میکروفن پاور میکسر