اجرای سیستم صوت کنفرانس

درباره باند های Line Array

لاین اری یک سیستم بلندگو است که از تعدادی از بلندگوهای معمولا یکسان نصب شده در یک ردیف و بصورت هم فازبرای ایجاد یک منبع توزیع یکسان صدا ساخته شده است. فاصله بین بلندگوهای مجاور به اندازه ای است که آنها بدون تداخل امواج صوتی را به فواصل دور ارسال کنند و با یک الگو خروجی صدا به طور مساوی توزیع خواهد شد. لذا نتیجه عملکرد این باند ها به مراتب بهتر از بلندگوهای شیپوری یا هورن خواهد بود.
به عبارت دیگر در باند های معمولی شنونده که نزدیک باند قرار دارد صدای بلند و پرحجم خواهد شنید در حالی که شنوندگان که فاصل دورتری از باند دارند صدای ضعیف تری خواهند شنید. در باندهای Line Array هر دو شنونده ( چه دور و چه نزدیک) یک حجم صدا را خواهند شنید.
در تصاویر زیر می توانید تفاوت باندهای معمولی و لاین اری را مشاهده بفرمایید.

تفاوت line array لاین اری

line2

لاین اری Line Array عموما بصورت عمودی نصب و طراحی می شود و برای صدارسانی عمومی در برنامه های بزرگ کاربرد دارد که با ایجاد یک الگوی خروجی عمودی بسیار باریک و پوشش صوتی افقی گسترده برای تمرکز صدا در مخاطبان بدون اتلاف انرژی خروجی در سقف و یا فضای خالی بالای سر تماشاگران مفید است. لاین اری افقی نیز خلاف این عملکرد را خواهد داشت بع این شکل که الگوی خروجی بسیار باریک افقی ولی یک الگوی عمودی بلند خواهد داشت و معمولا برای چیدمان ساب ووفر ها در جلوی استیج مفید خواهد بود.
یلندگوهای لاین اری جدید برای فرکانس های بالا، میانی و پایینی از درایورهای مجزا با سورس های تفکیک شده سیگنال خروجی تغذیه می شوند و در نتیجه صدایی با کیفیت و با تفکیک بالا ارائه می دهند. افزایش تعداد درایورها در هر محفظه را محدوده فرکانس وسیع و حداکثر سطح فشار صوت را ارائه خواهد داد.
لاین اری های بزرگ تبدیل به استانداردی برای سالن های کنسرت بزرگ و جشنواره های فضای باز شده است، که در آنها این سیستم را می توان بصورت معلق از یک سازه عمودی یا فریم مخصوص نصب نشود.  بخش پایینی لاین اری به طور کلی به عقب متمایل می شود و برای افزایش پراکندگی صدا بشکل منحنی طراحی می شود که این فرم برای رسیدن صدا بصورت توزیع یکسان به مخاطبان مفید خواهد بود. به طور معمول، کابینت مورد استفاده در لاین اری ها ذوزنقه است، و توسط ابزار های مخصوصی این کابینت ها را در جای خود ثابت نگه میدارد.


از کلیه عزیزان درخواست می شود با احترام و رعایت قانون “حق مؤلف” یا “کپی رایت” ، تنها با ذکر منبع، اقدام به انتشار مطالب این وب سایت نمائید.

اینستاگرام رکوردینگ

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب (رأی داده شده ای موجود نیست)
نوشته شده توسط: کاوه منوچهریان در تاریخ: ۲۳ - آذر - ۱۳۹۵

پاسخ دادن • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube
تبلغات در رکوردینگ : شرکت های فعال در زمینه تجهیزات صوت و تصویر و سیستم های نظارتی می توانند جهت تبلیغ خدمات و محصولات خود در وب سایت رکوردینگ با ما تماس حاصل فرمایند

Desired form of tran

Countless factors might affect the main result of a race, ...

Desired form of tran

Numerous factors may well affect typically the reaction the run, ...

Form of transport Ra

Lots of factors may possibly affect the actual result of ...

Form of transport Ra

A lot of factors could possibly affect the exact resulting ...

Form of transport Ra

Quite a few factors may affect the results of some ...

* پیشنهاد ما

 • فروش تجهیزات صوت و مدار بسته
 • فروش سیستم صوت هیئتی محرم
 • فروش دوربین مداربسته dvr دزدگیر
 • فروش باند بلندگو میکروفن پاور میکسر