فروش انواع میکروفن بیسیم

انتخاب میکروفون بی سیم – چه نیاز دارید؟ :
در این مقاله با انواع میکروفون های بیسیم، روش کار آنها، تفاوت انواع این سیستم ها آشنا شده و در پایان راهنمایی و جمع بندی برای انتخاب مناسب ترین میکروفون.
سیستم های میکروفون بی سیم به شما اجازه می دهند بدون هیچ زحمتی و بدون وجود کابل دست و پاگیری که در میکروفن های سنتی باسیم وجود دارند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و درجه بالایی از آزادی و تحرک به شما بعنوان گوینده یا خواننده یا مجری برنامه می دهد که با میکروفن سیمی وجود ندارد. اجازه می دهد تا توجه و تمرکز کامل بر عملکرد خود داشته باشید. حرکت طبیعی و رسا، امکان نزدیکی به مخاطب و همچنین تلقین حرفه ای بودن را به کاربر می دهد. این سیستم از یک میکروفون، یک فرستنده و یک گیرنده تشکیل شده است. برای انتقال صدا از باند (VHF) فرکانس خیلی بالا و یا (UHF) طیف فرکانسی ما فوق بالا استفاده می کند.
اگرچه مزایای میکروفون بی سیم روشن است، انتخاب یک سیستم بی سیم ممکن است کار آسانی نباشد. این فن آوری می تواند کمی پیچیده به نظر رسد، مدل های مختلف با تکنولوژی های مختلف و امکانات گسترده در بازار وجود دارند، این شرایط انتخاب را بسیار مشکل خواهد کرد. شدیداً پیشنهاد می کنم این مقاله را خوانده و سپس نسبت به انتخاب میکروفن خود اقدام کنید. این بخش کاملاً برای خریداران و فروشندگان این کالا مفید خواهد بود.
در ابتدا به بررسی نیازها خریدار و همچنین امکانات این سیستم ها می پردازیم و سپس به توضیحات علمی اصطلاحات و فناوری های این نوع سیستم بصورت مختصر اشاره خواهیم کرد.
گام اول باید به تعریف نیازهای خود از سیستم اختصاص یابد :
اینکه قصد دارید با این سیستم چه کار کنید؟ کاربرد مورد انتظار چه هستند؟ این سیستم را برای اجراهای زنده موسیقی، برنامه های مذهبی، تئاتر و یا انجام برنامه های عمومی سمعی و بصری لازم دارید؟ عمدتاً برای یک هدف در یک محل استفاده می شود و یا آن را برای کارهای متفاوت در مکان های مختلف استفاده می کنید؟ اگر برای کاربردهای مختلف استفاده می کنید، مهم ترین آنها عبارتند از؟
کمی تفکر در مورد این پرسش ها نه تنها به شما کمک می کند که انتخاب آگاهانه ای داشته باشید، بلکه به تعیین این که چه ویژگی های خاص و یا لوازم جانبی ممکن است لازم باشد نیز کمک خواهد کرد. نکات مهمی که باید به آنها توجه کنید در زیر جمع آوری و توضیح داده شده اند.

انواع میکروفون های بیسیم

چه سطحی (درجه) از تجهیزات مورد نیاز است؟
سیستم های بی سیم گران تر تقریباً همیشه از سیستم دایورسیتی بهره می برند، ارائه کیفیت بهتر صدا، دامنه طولانی تر و ویژگی های بسیار مفید تری نسبت به نمونه های ارزان تر خواهند داشت. مدارات پیچیده تر احتمال تداخل مضر را کاهش می دهد و اجازه می دهد تا سیستم در مکان های خاص مورد استفاده قرار گیرد. سیستم های گران تر ممکن است امکانات دیگری از قبیل: منابع تغذیه داخلی، خروجی صوتی اضافی، سوئیچ زمین و … ارائه دهند. اگر کیفیت صوتی، محدوده عملیاتی و عدم تداخل بسیار مهم است، عملکرد بالاتر تجهیزات باید در نظر گرفته شود.
آیا سیستم UHF، نیاز دارید یا VHF؟
سیستم های VHF معمولا بسیار خوب کار می کنند به شرط آنکه محدودیتی در شرایط فرکانسی محیط نداشته باشید. با این حال، سیستم UHF در در محیط های با تداخل فرکانسی بالا و فرکانس های مزاحم ترجیح داده می شوند. برای اطلاعات بیشتر، به بخش مقایسه UHF و  VHF این مقاله مراجعه نمایید.
آیا گیرنده شما باید به سیستم دایورسیتی مجهز باشد یا خیر؟
این یک تصمیم ساده است. سیستم دایورسیتی همیشه بسیار کارآمد و مفید می باشد مگر آنکه مشکل بودجه در میان باشد. که در این صورت سیستم بدون دایورسیتی انتخاب شما خواهد بود. در این مقاله توضیحاتی در مورد این فناوری داده شده است.
کدام نوع از فرستنده مورد نیاز است؟
سیستم های بی سیم بصورت کمری Bodypack و یا فرستنده های دستی Handheld در دسترس می باشند. فرستنده دستی شامل هم میکروفون و فرستنده رادیویی در یک پک و در ظاهر به میکروفن های سیمی شبیه هستند. فرستنده های کمری در جعبه ای باریک و کشیده، قرار دارد و دارای یک کانکتور برای اتصال یک میکروفون خارجی (مثلاً میکروفون یقه ای یا هدمیک یا یک ساز الکترونیکی) می باشند. فرستنده های دستی معمولاً بهترین انتخاب برای اجرای صوتی، مصاحبه زنده و شرایطی که در آن فرستنده از فرد به فرد منتقل می شود. فرستنده های کمری برای بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر مناسب هستند.

انواع فرستنده میکروفن وایرلس
آیا فرستنده برای استفاده با آلات موسیقی نیز کاربرد دارند؟
فرستنده های کمری خاصی ممکن است با گیتار الکتریک و همچنین بسیاری از سازهای آکوستیک استفاده شوند. این فرستنده ها دارای مدارات ویژه برای تطبیق پیکاپ های گیتار و انواع دیگر از پیکاپ ها معمولاً عملکرد بسیار بالاتری از فرستنده هایی که چنین مدارهایی ندارند فراهم خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از سیستم های بی سیم با سازهای موسیقی به ادامه این مبحث توجه کنید.
آیا سیستم می تواند برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی استفاده شود؟
اگر چنین است، انتخاب بین یک فرستنده کمری و یک فرستنده دستی ممکن است دشوار باشد. سه راه حل وجود دارد: خرید هر دو نوع فرستنده و یک گیرنده دو کانال، خرید هر دو سیستم بصورت جدا و یا خرید یک فرستنده کمری، یک کابل رابط و میکروفون دستی سیمی. استفاده از یک کابل ارتباطی احتمالاً حداقل هزینه را در بر خواهد داشت.
چه لوازم جانبی مورد نیاز خواهد بود؟
انواع کابل های ارتباطی برای اتصال خروجی گیرنده به ورودی سیستم صوتی، انواع تبدیل ها برای اتصال به سیستم های صوتی خاص، فوم پاپ گیر یا ابری برای میکروفن، انواع گیره و پایه برای قرار دادن میکروفن، تجهیزات نصب، کیس و …

انتخاب میان میکروفون های بی سیم – فرستنده UHF در مقابل فرستنده VHF
سیستم های میکروفون بیسیم برای انتقال صدا از باند (VHF) فرکانس خیلی بالا و یا (UHF) طیف فرکانسی ما فوق بالا استفاده می کنند. اما تفاوت هایی در دو باند فرکانس وجود دارد.
VHF، طیف وسیعی از فرکانس های رادیویی بین ۴۹ تا ۲۱۶MHz را شامل می شود. (۴۹ – ۱۰۸MHz) مربوط به باند پایین VHF می شود که دستگاه هایی مانند: تلفن های بی سیم، Walkie_Talkie ها، اسباب بازی های کنترلی، رادیو کنترل ها، کانال های تلویزیونی و سایر سیستم های بی سیم در این محدوده کار می کنند. ۸۸ – ۱۰۸MHz محدوده فرکانس های پخش رادیویی باند FM بشمار می آید و به طور کلی، یک طیف مناسب برای استفاده از میکروفن بی سیم نخواهد بود.
باند بالا VHF برای برنامه های حرفه ای بکار گرفته شده که به طور گسترده ای استفاده می شو، و شامل دو باند که FCC (کمیسیون ارتباطات فدرال امریکا که وظیفه تنظیم ارتباطات بین ایالتی و بین المللی توسط رادیو، تلویزیون، ماهواره ای و کابلی را دارد.) آنرا به کاربران تجهیزات بی سیم اختصاص داده.  ۱۶۹-۱۷۲ مگاهرتز، شامل هشت فرکانس خاص تعیین شده برای ارتباط بی سیم ایستگاه های آتش نشانی، جنگل داری، آب و برق و نظامی و … استفاده شود.
دومین باند VHF در محدوده، ۱۷۴ – ۲۱۶ MHz، تعیین شده است. انتقال صوتی با کیفیت بالا در این محدوده امکان پذیر است، تلفات انتقال حداقل، اندازه آنتن قابل قبول می باشد. تداخل با سایر فرکانس های محیط کمتر می باشد.
باند UHF از فرکانس ۴۷۰ تا ۸۰۶ MHZ می باشد. همانطوری که می دانید رابطه فرکانس عکس طول موج می باشد. پس با افزایش فرکانس طول موج ها کوچکتر شده. طول موج کوتاه تر امواج رادیویی UHF قابلیت انتقال انرژی بالاتری فراهم می کنند. پهنای باند برای سیگنال های UHF بیشتر بوده (هشت برابر بیشتر از باند VHF بالا) که اجازه می دهد تعداد زیادی از فرکانسهای در دسترس را بدون خطر تداخل استفاده کنیم. این اجازه می دهد تا سیستم های وایرلس بیشتری به طور همزمان بدون تداخل و مشکل استفاده شوند. در برنامه هایی مثل کنسرت ها این امر بسیار حیاتی می باشد. (تقسیم بندی ها بر اساس طرح سازمان FCC امریکا می باشد.)
طول موج های کوتاه UHF قابلیت گذر از فواصل بلندی مانند دیوار، موانع، هوا و یا بدن انسان را ندارند نیاز به دید مستقیم بین فرستنده و گیرنده دارند و همچنین به طور کامل از اجسام فلزی منعکس شده و موجب تداخل با یکدیگر خواهند شد. این مسئله در انتخاب شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود چرا که در سیستم های VHF دید مستقیم بین فرستنده و گیرنده کمتر اهمیت دارد.
نتیجه گیری کلی
این ایده اشتباه است که سیستم های بی سیم UHF به نحوی دارای مزایای ذاتی بیشتری نسبت به سیستم های VHF می باشند. چرا که حقایق ساده ای وجود دارند که این نظریه را رد می کند. همان طور که در مسائل فنی، هم مزایا و معایبی در UHF وجود دارد، در VHF نیز وجود دارد. بر این اساس، در یک وضعیت خاص، UHF ممکن است یا ممکن نیست، بهترین انتخاب باشد.
فاکتورهای مهمی برای این انتخاب وجود دارند که شامل نوع کاربری هدف و برنامه مورد نظر همچنین میزان هزینه قابل قبول برای آن و یا حتی شرایط مکانی و آب و هوایی محیط نیز می تواند در انتخاب شما کاملاً موثر باشد.
به عبارت ساده، سیستم های UHF هیچ مزیت فنی بیش از سیستم های VHF مشابه ندارند. مزیت اصلی استفاده از UHF این است که احتمال کمتری از تداخل فرکانسی بدلیل بهره گیری از باند فرکانسی ویژه وجود دارد.
تداخل فرکانسی حاصل از سایر تجهیزات رادیویی با سیستم UHF بسیار کم می باشد چرا که فرستنده های کمتری در این باند فرکانسی کار می کنند و این احتمال تداخل را بسیار پایین می آورد. تداخل ناشی از تجهیزات الکتریکی، دستگاه های دیجیتال، رایانه ها و دیگر تجهیزات الکترونیکی نیز به طور کلی کمتر در محدوده فرکانس UHF وجود دارد و در نتیجه با نویز کمتری در سیستم های UHF مواجه خواهیم بود.
سیستم های بی سیم UHF همیشه هزینه بیش از سیستم های بی سیم VHF مشابه دارند. هزینه اضافی تجهیزات UHF بدلیل نیاز به استفاده از قطعات فرکانس بالای گران تر، نیاز به تعداد بیشتری از قطعات و نیاز به تکنیک های ساخت گران تر می باشد. همچنین سایر هزینه های تولید بالاتر می باشد، به خصوص مقدار زمان مورد نیاز برای تنظیم تجهیزات و بررسی عملکرد آن بیشتر می باشد. در حالی که تفاوت هزینه ساخت بین تجهیزات VHF و UHF در حال نزول است، اما بعید است که این تفاوت ناپدید شوند. در هر صورت در حال حاضر تفاوت قیمت سیستم های بیسیم VHF و UHF فاحش است.
عمر باتری برای فرستنده های VHF بی سیم تقریبا همیشه بالاتر از سیستم های مشابه UHF می باشد، طول عمر بالای باطری در یک سیستم و میزان صرفه جویی در هزینه های باتری می تواند بسیار قابل توجه باشد.
همانطور که دیده می شود، ملاحظات هزینه، تمایل به استفاده از سیستم های VHF بیشتر می شود در حالی که سیستم های UHF کمتر احتمال تداخل در رنج فرکانسی دارند. با این حال، چند مسئله مربوط به برنامه های کاربردی دیگر است که می تواند در انتخاب تاثیر گذارد باشد:
در سیستم های UHF تکنولوژی Diversity به شدت پیشنهاد می شود این سیستم بدلیل چند مسیری فرکانس های UHF بسیار مفید خواهد بود.
اگر سیستم در یک محیط با فرکانس های مختلف قرار است نصب شود بهتر است از سیستم های UHF استفاده شود چرا که احتمال تداخل کمتری وجود خواهد داشت.
استفاده از فرکانس ثابت تک کانال برای برنامه های مهم ممکن است دردسر آور باشد چرا که امکان تداخل وجود دارد و امکان تغییر باند فرکانسی نخواهیم داشت.

Diversity
گیرنده های Diversity قادر به جلوگیری از بوجود آمدن نویز و یا تضعیف سیگنال های رسیده می باشند زیرا آنها دارای دو آنتن و گیرنده دو کانال می باشند. مدارهای ویژه در گیرنده بهترین صدا از آنتن و کانال گیرنده مربوط به بهترین سیگنال را انتخاب می کند. از آنجا که شانس بروز مشکل دریافت در دو آنتن بسیار کمتر از حالت تک کانال است بهترین کیفیت صدایی به ارمغان خواهد آمد. در بیانی کوتاه در سیستم دایورسیتی سالم ترین و قوی ترین سیگنال دریافت شده از یکی از کانال ها انتخاب شده و به خروجی هدایت می شود.

سیستم دایورسیتی diversity در میکروفون وایرلس

Multipath
چند مسیری، یا دقیق تر، انتشار چند مسیری، مشکلی است که اغلب سیستم های میکروفون بی سیم که از گیرنده های دایورسیتی استفاده نمی کنند با آن مواجه می شوند. چند مسیری می تواند موجب عدم رسیدن سیگنال های ارسالی به گیرنده  شود، در نتیجه در سیر ارسال و دریافت، صدا نویز دار یا به کلی از بین خواهد رفت. این مشکل مخصوصاً در محیط های کوچک و فرستنده هایی که در حال جابجایی باشند بسیار پیش خواهد آمد.
در بسیاری از مکان های که در آن سیستم های بی سیم استفاده می شود، اشیاء متعدد وجود دارند که می تواند سیگنال های رادیویی را منعکس کند. سیگنال های رادیویی ارسال شده از یک فرستنده بی سیم بر اثر برخورد با این اشیاء، پراکنده و در سراسر محیط را در مسیرهای پیچیده منعکس شده و به گیرنده می رسند. سیگنال دریافتی توسط آنتن گیرنده، ترکیبی از همه این سیگنال های مختلف خواهد بود.

انتشار فرکانس میکروفون وایرلس
اگر یک مسیر طولانی تر از دیگری باشد، سیگنال های دریافتی از این دو مسیر فاز متفاوت خواهند داشت. علاوه بر این، هنگامی که سیگنال های رادیویی بازتاب داشته باشند، فاز آنها معکوس می شود. در آنتن گیرنده، برخی از سیگنال های ورودی به مجموع اضافه می شوند و برخی تفریق. قطع شدن سیگنال زمانی اتفاق می افتد که مجموع تمام سیگنال های ورودی کم است و گیرنده به یک سیگنال به اندازه کافی قوی برای فراهم آوردن صدای خوب دسترسی ندارد.
اصولاً این اتفاق در محیط های کوچک رخ می دهد که در اکثر مواقع با جابجا کردن تنها چند اینچ فرستنده و گیرنده از این مشکل تا حدی جلوگیری خواهد شد.

Squelch Techniques
تکنیک های خرد کردن
مدارات ردیاب در گیرنده های میکروفون بی سیم در زمانی که هیچ سیگنال ورودی RF وجود ندارد تولید نویز صوتی بسیار بالایی می کنند. اگر این نویز اجازه ورود به سیستم تقویت صدا داشته باشد، صدای غیر قابل تحمل برای شنوندگان خواهد بود و می تواند یک خطر جدی برای آمپلی فایر و بلندگوها باشد. برای یک سیستم میکروفون بی سیم کارآمد، برای قطع خروجی های صوتی در زمانی که هیچ سیگنال RF وجود ندارد گیرنده باید شامل برخی از مدارات خرد کن باشد.

و سوال همیشگی: آیا UHF همیشه انتخاب بهتری نسبت به فرستنده VHF می باشد؟ نه لزوماً. نیازهای شما و بودجه شما عوامل تصمیم گیری خواهند بود.

UHF را انتخاب کنید اگر:
– قصد دارید از میکروفون خود در محیط ها و مکان های مختلف استفاده نمایید.
– شما در یک زمان نیاز به استفاده از بیش از ۴ میکروفون دارید.
– شما در محیط شلوغ رادیویی مانند مرکز بیسیم نظامی یا فرودگاه قرار دارید.
– شما مایل و قادر به صرف بودجه بیشتری می باشید.
VHF را انتخاب کنید اگر:
– شما نیاز به استفاده از کمتر از ۴ میکروفون بیسیم همزمان دارید.
– شما در محیط های رادیویی “باز” از آن استفاده می کنید، عاری از فرکانس های زیاد
– شما خط دید مستقیم بین فرستنده و گیرنده ندارید.
– بودجه شما محدود است.

در مجموع با دانستن این نکات احتمالاً قادر به انتخاب میکروفن خود خواهید بود ولی در صورتی که هنوز در انتخاب خود مطمئن نیستید با شماره های ما تماس حاصل فرمائید تا کارشناسان ما شما را در این انتخاب یاری دهند.


از کلیه عزیزان درخواست می شود با احترام و رعایت قانون “حق مؤلف” یا “کپی رایت” ، تنها با ذکر منبع، اقدام به انتشار مطالب این وب سایت نمائید.

اینستاگرام رکوردینگ

 

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب (9 رأی داده شده, میانگین: 4٫22 از 5)
نوشته شده توسط: کاوه منوچهریان در تاریخ: ۲۸ - تیر - ۱۳۹۲

۲۴ دیدگاه تا کنون

 1. نیما صادقی گفت:

  با سلام دو تا سوال داشتم
  ۱- در بعضی از سخنرانی ها برای سخنران دو میکروفون یقه ای قرار میدهند؟ دلیل این کار چیست؟ ۲- آیا کیفیت این گیرنده ها با هم فرق میکند یعنی از یک جور باشد مثلاً vhf ؟

  • کاوه منوچهریان گفت:

   سلام
   درمورد سوال شما که اتفاقا سوال مفیدی هم هست باید بگم که استفاده از دو میکروفون بطور هم زمان صدابرداری را با دقت و کنترل بیشتری ارائه خواهد نمود. چرا که ممکن است سخنران سر خود را به اطراف بگرداند و از میکروفون فاصله بگیرد و سطح صدا کم شود. ولی با داشتن دو میکروفون این مسئله قابل کنترل می شود.
   در مورد سوال دوم هم می تونید به مطالعه دقیق همین مقاله موجود در این صفحه بپردازید و جواب خودتون رو بگیرید.
   موفق باشید

 2. محمد گفت:

  سلام
  من یک میکروفن بی سیم UHF مارک VOTEX واسه هیات تازه خریدم که داخل بازار استفاده میکنیم.میخواستم ببینم شرایط قرارگیری رسیور میکروفن چه جوری باید باشه؟(محل رسیور زود زود عوض میشه چون هیات میره جلو)- بهترین فرکانس کدومه؟(۱۱۰تا کانال داره با فرکانس های مختلف)- در بعضی مواقع حدود ۲تا ۳ ثانیه قطع میشه بعد میاد

  • کاوه منوچهریان گفت:

   سلام
   دوست عزیز هر چقد دید مستقیم بین فرستنده و رسیور دستگاه بیشتر باشه ، کیفیت گیرندگی هم بالاتر میره. از فرکانس های پایین تر استفاده کنید برد بیشتری میده. البته بسته به شرایط مکانی هم هست که فرکانس های مزاحم در چه حدودی باشند. امتحان باید کنید. روی گروه های مختلف سیستم رو ست و امتحان کنید چون ممکن است در محیطی که شما از سیستم استفاده می کنید فرکانس های رادیویی ناشی از آنتن های رادیو تلویزیون محلی یا سیستم های مخابراتی و بیسیم قرار داشته باشند.

   • محمد گفت:

    با تشکر از جواب قشنگتون
    منظور من رسیور رو در حد امکان بالاترین قسمت بزارم تا فرستنده و گیرنده دید مستقیم داشته باشند؟(چون ازدحام جمعیت زیاد میشه) و یکی اینکه رسیور روی یک تیکه آهن نصب شده به نظرتون روی چوب سوار بشه کیفیت بالا میره؟(شنیدم آهن به آنتن رسیور نویز میده) و بهترین طرز قرار گیری آنتن رسیور چه جوریه؟(عمود یا ۴۵ درجه)

    • کاوه منوچهریان گفت:

     خواهش می کنم
     آره ولی خیلی نمی تونید رسیور رو بالا قرار بدید چون فرستندتون پایینه به هر حال خیلی از هم دورشون نکنید. فکر نکنم فرقی بین آهن و چوب باشه. اگر دو آنتن باشه باید ۴۵ درجه بذارید.

 3. محمد گفت:

  با سلام
  کلید RF در میکروفن VOTEX چه کاربردی داره؟دو گزینه LOW یا HIGH داره – تو مشکل قبلی که گفته بودم تو گزینه LOW بود.اون مشکل به این موضوع میتونه ربطی داشته باشه؟

  • کاوه منوچهریان گفت:

   کلید RF میزان توان فرستنده رو تغییر میده به این معنا که وقتی شما قصد استفاده از سیستم وایرلس در فواصل کوتاه رو دارید این کلید را در حالت LOW قرار داده تا سیستم فرستنده توان کمتری مصرف کند و شارژ باطری کمتر مصرف شود. در ضمن از تداخل فرستنده با فرستنده های اطراف نیز کاسته خواهد شد. ولی در وضعیت HIGH توان فرستنده بیشتر و در نتیجه برد سیستم نیز افزایش و مصرف باطری فرستنده هم بیشتر خواهد شد.

   • محمد گفت:

    با تشکر و تقدیر از شما
    منظور وقتی تو حالت LOW هستش تداخل کم میشه؟من داخل بازار بیشتر به برد بالا نیاز دارم و فکر میکنم بی سیم VOTEX این توانایی رو داره که تداخل ها رو حذف کنه-در ضمن به نظرتون بیسیم VOTEX چه جور بی سیمیه؟

   • محمد گفت:

    با تشکر از جوابتون
    یعنی به خاطر اینکه میکروفن تو حالت LOW بود مشکل قطعی ۲ ثانیه ای اتفاق می افتاد؟

 4. kashef گفت:

  سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه دوست عزیز میکروفن کوچیک خیلی کوچیک می خواستم که از طریق وایرلس کنترل بشه کجا می تونم گیر بیارم

 5. علی گفت:

  من یک سوال از خدمتتون داشتم

  من می خواهم یک فیلم توسط دوربین های دیجیتالی بگیرم ولی صدای گوینده توسط یک میکروفن دریافت کرده و باهم میکس کنم ولی روش کار را نمی دانم در صورت امکان کمی راهنمایی کنید با تشکر فراوان

  • کاوه منوچهریان گفت:

   صدای میکروفون به چه نوع وسیله رکورد میشه؟ اگر صدا هم بصورت فایل های دیجیتال ذخیره بشه به راحتی می تونید بوسیله یک نرم افزار تدوین ویدیویی مثل پریمیر، صدا و تصویر رو سینک و بصورت فایل ویدیویی ذخیره کنید.

 6. محمد گفت:

  سلام دوست عزیز
  من میخوام چهارتا میکروفن بخرم برای دسته هییت که روی هر چرخ بذارم با چهارتا ٱمپیلی فایر
  به نظرتون از چه میکروفونی استفاده کنم
  برای برد حدود ۲۰۰ متر توی محیط باز
  ممنون میشم کمکم کنید

  • کاوه منوچهریان گفت:

   سلام
   حداکثر برد میکروفون های وایرلس موجود در بازار ۱۰۰ متر هست و معمولاً تا برد ۵۰۰ متر رو می تونید از آنتن های تقویت کننده استفاده کنید که عموماً گرون هستن و خود آنتن ها بالای یک میلیون قیمت دارن. البته در حال حاضر بعیده بتونید چنین آنتن هایی تو بازار پیدا کنید.

 7. بهزاد گفت:

  سلام میکروفون بی سیم شور و سیکاکو دارم که رسیور ماله خودش گم شده
  ایا با یه رسیور دیگه می شه کاریش کرد که جواب بده سخت افزاری چه کار باید انجام داد تشکر

  • کاوه منوچهریان گفت:

   سلام خب باید هم فرکانس باشه فرستنده و گیرنده ولی اینکه از نظر سخت افزاری چیکار باید کرد رو من نمیدونم

 8. سیدعلی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من میخواستم یه میکروفون برای استدیو خانگی بخرم که صدارو خیلی شفاف و با کیفیت بده تو ولی مدل مناسب رو نمیدونم ینی اولین بار هست که میخوام میکروفون بخرم لطفا برای من یه مدل مناسب و ارزان قیمت معرفی کنید.
  ممنون از سایت عالیتون

  • کاوه منوچهریان گفت:

   سلام
   برای یک سیستم استودیوی بعد از میکروفون احتیاج به کارت صدای اکسترنال دارید که عموماً از حدود ۸۰۰٫۰۰۰ تومان شروع می شوند و هزینه شما را زیاد می کنند. برای افرادی که اولین بار اقدام به خرید میکروفون برای استودیوی خانگی می کنند میکروفون های کندانسر با رابط usb رو پیشنهاد می کنم مثل Behringer c1u یا akg p120USB

  • کاوه منوچهریان گفت:

   سلام برای استودیو خانگی در گام نخست باید کارت صدا تهیه کنید بعد هم میکروفون به نظر من پکیج های استودیویی برندهایی چون Focusrite – M-Audio – Presonus جز پکیج های کامل و ارزان قیمت برای شروع بکار یک استودیو خانگی خوب هستند.

پاسخ دادن • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube
تبلغات در رکوردینگ : شرکت های فعال در زمینه تجهیزات صوت و تصویر و سیستم های نظارتی می توانند جهت تبلیغ خدمات و محصولات خود در وب سایت رکوردینگ با ما تماس حاصل فرمایند
آموزش انتخاب دوربین مداربسته آموزش انتقال تصویر روی گوشی تلفن همراه آموزش خرید سیستم صوت حرفه ای آموزش ساخت بلندگو آموزش نصب باند آموزش نصب بلندگو آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزش کار با میکسر صوت استاندارد بلندگو افکت تأخیر delay انتخاب باند اکتیو مناسب انتخاب بلندگو انتخاب بلندگو مونیتورینگ انتخاب دستگاه dvr انتخاب دستگاه ضبط دوربین مدار بسته انتخاب میکروفن انتخاب میکسر انتخاب پاور آمپلی فایر انتقال تصویر dvr بدون ip استاتیک انتقال تصویر با dvr p2p انواع بلندگو باکس بلندگو بلندگو میدرنج چیست تعیین پلاریته بلندگو راهنمای انتخاب بلندگو راهنمای خرید سیستم صوت روش انتخاب دستگاه دی وی آر روش خرید باند اکتیو ساب ووفر چیست ساخت باند ساخت باکس بلندگو ساخت کابینت بلندگو سایز بلندگو سوال در مورد دوربین مدار بسته سوال در مورد سیستم صوت مشخصات باند اکتیو معرفی بلندگو معرفی بلندگو ev میکروفن شور میکروفون shure نصب بلندگو پردازشگر سیگنال صوت پرسش درباره تجهیزات صوت پرسش در مورد دوربین مداربسته کابینت بلندگو

باند های Line

درباره باند های Line Array لاین اری یک سیستم بلندگو است ...

انتقال تصو

  انتقال تصویر به روش P2P روی گوشی های اندروید در ادامه ...

آموزش انتق

همانطور که می دانید ISP سرویس دهنده های اینترنت اغلب ...

معرفی وب سا

معرفی وب سایت looperman.com یکی از دستاوردهای دنیای فراگیر اینترنت برای ...

بررسی دوربین های AHD, HD CVI, HDTVI

و اینک دورب

در نوشته پیش روی، شما خواننده عزیز می توانید مختصری ...

* پیشنهاد ما

 • فروش تجهیزات صوت و مدار بسته
 • فروش سیستم صوت هیئتی محرم
 • فروش دوربین مداربسته dvr دزدگیر
 • فروش باند بلندگو میکروفن پاور میکسر