آموزش انتخاب دستگاه ضبط مدار بسته

قدم دوم : انتخاب دستگاه ضبط مناسب

در ابتدا از خودتان بپرسید ، ” نیازهای کلیدی من چه هستند؟ ” برای انتخاب بهترین دستگاه ضبط ویدئو بر اساس نیازهایتان، شما باید شرایط زیر را مد نظر قرار دهید :
زمان رکورد – مشغله کاری — آیا شما زیاد در سفر هستید؟ پاسخ به این پرسش تعیین خواهد کرد که آیا شما نیاز به یک DVR با هارد ظرفیت بالا دارید یا نه؟! هارد با ظرفیت بالا به شما این امکان را می دهد که مقدار زیادی از زمان ضبط را به صورت ذخیره داشته باشید و رویدادهای اتفاق افتاده را براحتی بررسی کنید. لازم است این سوال مهم را از خودتان بپرسید، ” اگر یک جرم رخ دهد، طولانی ترین زمانی که می گذرد تا من مطلع شوم چقدر خواهد بود؟ ” اگر شما در عرض تنها چند ساعت یا چند روز مطلع می شوید — حتی اگر به خارج از شهر رفته باشید — پس تقریبا هارد با ظرفیت کم هم مناسب شما خواهد بود.
با این حال، برای جلوگیری و کشف ادعاهای جعلی افراد در برابر کسب و کار شما، ممکن است وجود فایل های حاوی شواهد ویدئویی تا چند هفته پس از حادثه لازم باشد برای حفاظت از خود و رعایت احتیاط بهتر است از هارد هایی با ظرفیت بالا استفاده شود.

نظارت از راه دور– اکثر دستگاه های DVR امروزه امکان اتصال به اینترنت را دارند. تنها چیزی که شما برای اینکار احتیاج دارید داشتن اینترنت با سرعت بالاست. پس در صورت نیاز باید الزامات اولیه سیستم را تهیه کنید.
آلارم و ارسال ایمیل و پیامک با دستگاه دی وی آر
آگاه سازی و هشدار – ما به شدت توصیه می کنیم که دستگاه های DVR افرادی که زندگی پرمشغله ای دارند، در حالت آگاه سازی از طریق ایمیل یا SMS مجهز شود. اکثر DVR ها قابلیت برنامه ریزی دارند تا هر زمانی که فعالیت مشکوکی رخ دهد از طریق ایمیل یا پیامک صاحب آنرا آگاه سازند. حتی بعضی از DVR ها قابلیت ارسال عکس یا کلیپ های ویدئویی از فعالیت های مشکوک را دارا می باشند.
نکته : اجازه ندهید که مکالمات، ناشنیده باقی بماند. بیشتر DVR ها دارای قابلیت ضبط صدا می باشند و اجازه اضافه کردن میکروفن با کیفیت بالا را می دهند و یا دوربین هایی هستند که دارای میکروفون داخلی می باشند. وجود صدا به شما در یافتن ابعاد و سرنخ های جدید از جرم کمک می کند.
*مزایای فن آوری فشرده سازی H.264
اکثر دستگاه هایDVR  جدید از فرمت فشرده سازی ویدیویی H.264  بهره می برند، این فناوری مزایای بیشتری نسبت به سایر روش ها ارائه می دهد مانند:

مزایای فناوری فشرده سازی h264
افزایش ظرفیت ذخیره سازی — H.264   که در این حالت ۴۲ درصد زمان ضبط طولانی تر از روش معمول فشرده سازی  MPEG – 4 ارائه میدهد.
بهبود کیفیت تصویر — H.264 تصاویر واضح تر و با کیفیت تری در نرخ فریم بالا ارائه می دهد.
انتقال ویدئویی سریع تر — H.264 فایل های کم حجم تری تولید و در نتیجه در انتقال داده ها برای نظارت از راه دور دوربین ها در سراسر جهان از طریق وب سریع تر است.

مقایسه بین مدلها

مقایسه dvr دی وی آر
انتخاب DVR مناسب برای شما با توجه به  سه مورد از ملاحظات اولیه که به ترتیب در زیر می آید امکان پذیر خواهد بود :
امکان انجام ۳ عملیات همزمان Triplexدر مقابل انجام ۵ عملیات همزمان Pentaplex
تریپلکس و پنتاپلکس اصطلاحاتی هستند که نشان می دهد که چه تعداد از توابع اجرایی توسط دستگاه DVR به طور همزمان می تواند اجرا شود. هر دو مورد اجازه ضبط، پخش و مشاهده از راه دور به طور همزمان را به کاربران میدهند، در حالی که Pentaplex امکان پشتیبان گیری در حال مشاهده زنده را در همان زمان دارد.
برای بسیاری از کاربردها، سه عملیات همزمان کافی است، اما اگر شما پیش بینی می کنید که بیش از یک نفر بطور همزمان از دستگاه استفاده خواهد کرد ، به عنوان مثال صاحب فروشگاه و مدیر فروشگاه. DVR  با امکان Pentaplex توصیه می شود.
فناوری کنترل پنتاپلکس و تریپلکس pentaplex triplex
تعداد کانال
بیشتر DVR ها بصورت ۴ ، ۸ و ۱۶ ورودی دوربین عرضه می شوند. با بررسی محل شما می توانید تعداد دوربین های مورد نیاز برای پوشش کافی محل مورد نظر را بدست آورید.
به یاد داشته باشید، ما به شدت توصیه می کنیم که شما دستگاهی را انتخاب کنید که تعداد بیشتری از آنچه پیش بینی کرده اید ورودی دوربین داشته باشد.
بسیاری از مشتریان به سرعت بعد از خرید سیستم امنیتی خود تقاضای اضافه کردن دوربین بیشتر را می کنند. سرمایه گذاری اندک امروز شما برای داشتن یک دستگاه ضبط بزرگ تر، زمان و پول شما را در آینده حفظ خواهد کرد.

حجم هارد
پنج چیز وجود دارد که در مدت زمان رکورد دستگاه DVR  شما تاثیر میگذارد اندازه هارد دیسک، تعداد دوربین های در حال ضبط، روش فشرده سازی، کیفیت ویدئو و نرخ فریم.
بر اساس ارزیابی از مکان و انتخاب DVR، تعداد  دوربین ها و روش فشرده سازی تعیین می شوند. شما می توانید بصورت دستی DVR  کیفیت ضبط ویدیویی یا رزولوشن و نرخ فریم را در هنگام نصب تنظیم نمائید.

دیسک های سخت
ما به شدت به شما توصیه می کنیم که برای خرید، هارد دیسک از پیش نصب شده را انتخاب نمائید.
مزایای زیادی برای این کار وجود دارد، چرا که این گونه هارد دیسک ها جهت ضبط مداوم برنامه های امنیتی طراحی شده اند و عملکرد و قابلیت های آن ها کاملاً تست و ارزیابی شده اند.
هارد مخصوص dvr
متاسفانه، نصب دیسک سخت توسط خریدار ضمانت DVR  را از درجه اعتبار ساقط می کند چرا که می تواند یکپارچگی عملکرد سیستم شما را تحت تأثیر قرار دهد. اطلاعات بیشتر در مورد مزایای دیسک های سخت امنیتی بهینه را می توانید در اینجا مشاهده نمائید.(لینک فعلاً آماده نمی باشد)

نکته: هارد دیسک ها معمولا اولین جزئی از سیستم شما هستند که ممکن است از کار بیافتند —  بنابراین شما نباید در تهیه بهترین آن مضایقه کنید.

شبکه DVR شما
هر DVR شامل راهنمای ساده و گام به گام دستورالعمل اتصال به شبکه می باشد به طوری که شما می توانید ویدیو را از هر نقطه در جهان از طریق اینترنت مشاهده  کنید.
اگر شما نیاز به راهنمایی بیشتر و پشتیبانی دارید،  پشتیبان سیستم شما با یک کلیک ماوس از راه دور می توانند به سیستم شما وارد بخش مدیریت شوند، و از راه دور تنظیمات لازم و مورد نظر شما را انجام دهند — به طور معمول در کمتر از ۵ دقیقه این خدمات قابل ارائه خواهند بود.

لوازم جانبی

دستگاه خود را امن نگه دارید!
محفظه قرار گیری dvr

مجرمان باهوش ، به خوبی آگاه اند که اقداماتشان در حال دیده شدن است پس برای جلوگیری شما در گرفتن شواهد هر چیزی را از بین خواهند برد. حداقل، دستگاه شما باید در مکانی دور از دید قرار گیرد.
برای محافظت بیشتر، ما جعبه های فولادی قفل داری ارائه می دهیم تا دستگاه خود را نه تنها امن نگه داشته بلکه با استفاده از فن طراحی شده بر روی بدنه آن می توانید دستگاه خود را خنک نگه دارید.

اجازه ندهید برق سیستم قطع شود!
بیشتر مجرمان مصمم اغلب برق اصلی محل مورد نظر را قبل از ورود قطع می کنند و یا گاهی برق سیستم بخاطر نقص یا شرایط جوی قطع می شود.
برای اینکه اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما در این شرایط همچنان به ضبط ادامه خواهد داد، لازم است از یو پی اس (برق اضطراری) استفاده کنید که به طور میانگین، یک UPS کوچک ۳۰ تا ۶۰ دقیقه برق اضافی به هر دوربین و DVR  تحویل می دهد.
برای راهنمایی های بیشتر به اینجا مراجعه نمائید(لینک فعلاً  آماده نمی باشد)

از کلیه عزیزان درخواست می شود با احترام و رعایت قانون “حق مؤلف” یا “کپی رایت” ، تنها با ذکر منبع اقدام به انتشار مطالب این وب سایت نمائید.


>>>قبلی — قدم اول: انتخاب دوربین

<<<بعدی — قدم سوم: انجام ارزیابی از مکان

 

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب (رأی داده شده ای موجود نیست)
نوشته شده توسط: کاوه منوچهریان در تاریخ: ۱۹ - بهمن - ۱۳۹۰

پاسخ دادن • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube
تبلغات در رکوردینگ : شرکت های فعال در زمینه تجهیزات صوت و تصویر و سیستم های نظارتی می توانند جهت تبلیغ خدمات و محصولات خود در وب سایت رکوردینگ با ما تماس حاصل فرمایند
آموزش انتخاب دوربین مداربسته آموزش انتقال تصویر روی گوشی تلفن همراه آموزش خرید سیستم صوت حرفه ای آموزش ساخت بلندگو آموزش نصب باند آموزش نصب بلندگو آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزش کار با میکسر صوت استاندارد بلندگو افکت تأخیر delay انتخاب باند اکتیو مناسب انتخاب بلندگو انتخاب بلندگو مونیتورینگ انتخاب دستگاه dvr انتخاب دستگاه ضبط دوربین مدار بسته انتخاب میکروفن انتخاب میکسر انتخاب پاور آمپلی فایر انتقال تصویر dvr بدون ip استاتیک انتقال تصویر با dvr p2p انواع بلندگو باکس بلندگو بلندگو میدرنج چیست تعیین پلاریته بلندگو راهنمای انتخاب بلندگو راهنمای خرید سیستم صوت روش انتخاب دستگاه دی وی آر روش خرید باند اکتیو ساب ووفر چیست ساخت باند ساخت باکس بلندگو ساخت کابینت بلندگو سایز بلندگو سوال در مورد دوربین مدار بسته سوال در مورد سیستم صوت مشخصات باند اکتیو معرفی بلندگو معرفی بلندگو ev میکروفن شور میکروفون shure نصب بلندگو پردازشگر سیگنال صوت پرسش درباره تجهیزات صوت پرسش در مورد دوربین مداربسته کابینت بلندگو

باند های Line

درباره باند های Line Array لاین اری یک سیستم بلندگو است ...

انتقال تصو

  انتقال تصویر به روش P2P روی گوشی های اندروید در ادامه ...

آموزش انتق

همانطور که می دانید ISP سرویس دهنده های اینترنت اغلب ...

معرفی وب سا

معرفی وب سایت looperman.com یکی از دستاوردهای دنیای فراگیر اینترنت برای ...

بررسی دوربین های AHD, HD CVI, HDTVI

و اینک دورب

در نوشته پیش روی، شما خواننده عزیز می توانید مختصری ...

* پیشنهاد ما

 • فروش تجهیزات صوت و مدار بسته
 • فروش سیستم صوت هیئتی محرم
 • فروش دوربین مداربسته dvr دزدگیر
 • فروش باند بلندگو میکروفن پاور میکسر