چگونه از میکسر صوت استفاده کنیم:

یکی از هزاران امکاناتی که می توان از طریق وب در اختیار مخاطبان قرار داد استفاده از ویدیو و تصاویر برای فهم و درکی واقع بینانه از موضوع مورد بحث است پس تصمیم گرفتیم ویدیو های آموزشی در رابطه با سیستم های صوت و تصویر را در اختیار شما قرار دهیم تا از همین امکانات به نحو احسن استفاده کرده باشیم. در حال حاضر این ویدیو ها به زبان انگلیسی می باشند که متن ترجمه فارسی آن نیز در همان صفحه برای شما قرار خواهد گرفت.

در این ویدیو اصول کلی کار با دستگاه میکسر حرفه ای آموزش داده می شود. متن ترجمه این ویدیو در پایین قرار داده شده و نکات کلیدی ویدیو با فونت درشت در متن مشخص شده است.

تذکر: برای مشاهده ویدیو باید فلش پلیر روی مرورگر خود نصب نمائید.

متن ویدیو:
سلام، من جان بالدوین هستم. من اینجا هستم تا در مورد چگونگی استفاده از میکسر صوت با شما صحبت کنم.
۱- آموزش بخش های مختلف دستگاه میکسر: شاید در نگاه اول این دستگاه بسیار گیج کننده و پیچیده به نظر رسد این در حالی است که کار کردن با آن بسیار ساده می باشد. هر کانال ورودی مجموعه ای از عملگرها را شامل می شود که در هر یک از کانال های دیگر تکرار می شوند. این کنسول میکس حرفه ای است. در سمت چپ، شما می توانید تمام کانال های ورودی، و به سمت راست است بخش ترکیب اصلی یا مستر و سپس در سمت راست، بخش گروه ها می باشد.
۲- شروع با ورودی خط دستگاه: ما را با نوار کانال شروع می کنیم. در بالای نوار کانال انتخابگر ورودی می باشد. شما می توانید یک ورودی میکروفون یا ورودی خط را انتخاب کنید. شما در هنگام میکس با این قسمت زیاد کار خواهید داشت در این جا شما می توانید سطح ورودی کلی را تنظیم نمائید.
۳- یافتن اکولایزر ها: درست در زیر آن اکولایزر است. این کنترل های مختلف برای افزایش پهنای باند و بهره هر باند اکولایزر است. این فقط بدان معناست که شما می توانید با افزایش یک محدوده فرکانسی خاص آنرا ملموس تر کنید.
۴- شروع به ایجاد تنظیمات: من تاثیر اکولایزر را با یک تکنوازی درام نشان می دهم… اولین گام این است که کلید اعمال اکولایزر را فعال کنیم. هر باند اکولایزر، کنترل بهره مختص به خود را دارد (بطور کلی اکولایزرهای میکسر در ۳ محدوده فرکانس پایین، میانه و بالا طبقه بندی می شوند). این اجازه می دهد که شما دقیقاً همان محدوده فرکانس که می خواهید را تحت تأثیر قرار دهید.
۵- ادامه با بخش خط کمکی ارسال: بخش بعدی از کنسول خط کمکی ارسال (aux send) است. در این جا، من این خط را به افکت ریورب (Reverb) متصل نموده ام. من می توانم افکت ریورب اعمالی بر روی این کانال را تنها با استفاده از چرخاندن کلید مربوط به خط کمکی زیاد کنم.
۶- تنظیم فیدر کانال: در انتهای هر کانال، فیدر fader وجود دارد. این کنترل تعیین می کند که چه میزان بلندی صدای کانال مربوطه به میکس اصلی فرستاده شود. شما همچنین می توانید ورودی های مختلف را ترکیب و به گروه هایی که در دستگاه میکس شما وجود دارد بفرستید.
۷- تنظیم بوسیله گروه ها: من می توانم به شما چگونگی کار گروه ها را نشان دهم. من ترکیبی از تمامی صداهای طبل موجود را به جفت گروه اول هدایت کردم. این به این معنی است که وقتی من فیدر مربوط به این گروه را پائین می آورم، مجموعه صداهای درام با هم در یک زمان کاسته می شوند. این مجموعه با هم از این طریق به یک کمپرسور هدایت می شوند و از طریق یک کانال ورودی جدید دوباره کنسول میکس برگردانده خواهد شد.
میکسرهای بسیار بزرگتری از این و بسیاری میکسر کوچک تر از این یکی وجود دارند، اما عملکرد عمومی در همه یکسان می باشد. اینها تنها برخی از عملگرهای عمومی کنسول ضبط بشمار می روند و تخصص در کاربرد تمامی امکانات این دستگاه نیاز به تحقیق و تجربه زیادی دارد. بزودی در وب سایت رکوردینگ مطالب مرتبط بیشتری ارائه خواهد شد. پس حتماً وب سایت رکوردینگ را به لیست علاقه مندی های خود بیافزایید.


از کلیه عزیزان درخواست می شود با احترام و رعایت قانون “حق مؤلف” یا “کپی رایت” ، تنها با ذکر منبع اقدام به انتشار مطالب این وب سایت نمائید.

اینستاگرام رکوردینگ

 

 

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب (7 رأی داده شده, میانگین: 4٫00 از 5)
نوشته شده توسط: کاوه منوچهریان در تاریخ: ۲۷ - اسفند - ۱۳۹۰

پاسخ دادن • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube
تبلغات در رکوردینگ : شرکت های فعال در زمینه تجهیزات صوت و تصویر و سیستم های نظارتی می توانند جهت تبلیغ خدمات و محصولات خود در وب سایت رکوردینگ با ما تماس حاصل فرمایند

Types of research th

Types of research that students frequently use within their term ...

Where to find Out In

Where to find Out In The Event The Boyfriend Is ...

Finding the optimum

Finding the optimum Essay Program The main advantages of ...

Paying for Poker On

Paying for Poker On line Poker On-line: the greatest ...

The 30-Second Trick

The 30-Second Trick to find the best Essay Writing Service ...

* پیشنهاد ما

 • فروش تجهیزات صوت و مدار بسته
 • فروش سیستم صوت هیئتی محرم
 • فروش دوربین مداربسته dvr دزدگیر
 • فروش باند بلندگو میکروفن پاور میکسر