همانطور که می دانید ISP سرویس دهنده های اینترنت اغلب برای ارائه سرویس به هر مشترک خود از IP آی پی های داینامیک استفاده می کنند بدین صورت که با هر بار اتصال کاربر به اینترنت یک آی پی به کاربر اختصاص و در استفاده بعدی کاربر این آی پی تغییر خواهد کرد. در مقابل آی‌پی‌های استاتیک به معنی آی‌پی ثابت است و به این معنی که کاربر در هر بار اتصال به شبکه جهانی اینترنت دارای آدرسی یکسان در اتصال خواهد بود. لازمه داشتن این نوع آی‌پی‌ها این است که کاربران در تقاضای خود مبنی بر خرید خطوط پرسرعت اینترنت به ISP مربوطه اعلام کنند که خواهان کدام یک از آی‌پی‌ها هستند که البته باید گفت هزینه اضافی برای ارائه IP اختصاصی از طرف ISP از درخواست کننده دریافت خواهد شد.
یکی از موارد استفاده گسترده از آی پی های استاتیک امکان ریموت شدن به کامپیوتر ها و یا DVR و NVR های موجود در مبدأ است. این روش مطمئین ترین و با کیفیت ترین راه برای انتقال تصویر سیستم های نظارت تصویری است. اما حداقل در کشور ما به دلیل هزینه داشتن این سیستم یعنی آی پی استاتیک و محدود بودن آن برای برخی ISPها و یا حتی عدم ارائه این خدمت از طرف برخی ارائه دهندگان سرویس اینترنت و یا سرویس های اینترنت تلفن همراه چون ۳G و ۴G ، نیاز به راه حل دیگری برای انتقال تصاویر سیستم های امنیتی بود که باعث استفاده از وب سایت های ارائه دهنده خدمات DDNS توسط کاربران شد. با ثبت نام در یک سرویس DDNS و ساخت یک دامین (آدرس اختصاصی و دلخواه) در آن و همچنین معرفی دامین در مودم و یا دستگاه دی وی آر مورد نظر خود این امکان را داشتید تا به صورت دامین به آی پی داینامیک خود دسترسی داشته باشید، به این معنی که دستگاه مودم متصل به اینترنت آی پی خود را بطور دائمی برای سرور DDNS ارسال می نمود و سرور این آی پی دریافتی را به دامین شما متصل می کرد، اما چند مشکل عمده در این سیستم وجود داشت:
۱- عدم ارائه این خدمات در بسیاری از سرورهای حرفه ای به صورت رایگان (اغلب بصورت محدود و تنها رایگان برای مدت یکسال  می باشند.)
۲- سختی تنظیمات برای کاربر انی که در بخش شبکه اطلاعات کمی داشتند.
۳- عدم پشتیبانی دستگاه مودم و یا دی وی آر از سرور ارائه دهنده خدمات ( برخی از دستگاه های DVR تنها از سرویس های DDNS خاصی پشتیبانی می کنند.)
با توجه به چنین نیازهایی بود که قابلیت جدیدی به نام سیستم های ابری یا Cloud در دستگاه های ضبط تصویر اعم از DVR – NVR  – HVR  و همچنین دوربین های تحت شبکه ارائه شد.
با استفاده از فناوری سیستم های ابری یا Cloud هر شرکت تولید کننده دستگاه دی وی آر با استفاده از یک کد منحصر بفرد می تواند امکان دسترسی به سیستم را از طریق یک سرور واسط فراهم کند، برای مثال برخی از سرور ها از مک آدرس MAC Address و برخی دیگر از شماره سریال یونیک ایجاد شده در کارخانه برای ارتباط با دستگاه DVR , HVR , NVR … استفاده می کنند.
به بیان ساده تر شما می توانید تنها با ثبت نام در سرور مربوطه و ثبت شماره سریال دستگاه بدون نیاز به هیچگونه تغییر در مودم، (پورت فوروارد، داشتن آی پی استاتیک و … ) و تنها با اتصال کابل مودم به دستگاه دی وی آر و یا متصل کردن سیم کارت به دستگاه دی وی آر (جهت دسترسی به اینترنت) امکان ارتباط و انتقال تصویر را فراهم نمایید. به این روش ارتباطی  مستقیم و راحت P2P ( Peer to Peer ) نیز گفته می شود.
در ادامه به آموزش استفاده از روش P2P برای اتصال به دستگاه های ضبط دیجیتال دارای سریال نامبر اختصاصی از طریق مرور گرهای اینترنت می پردازیم.
در همین ابتدا باید ذکر کنیم که هر دستگاه بر اساس مدل و شرکت سازنده توسط آدرس وب سایتی که در بخش منوی دستگاه
Menu->Info->Version
یا در توضیحات دفترچه راهنمای آن معرفی شده است کار می کند. چرا که سریال نامبر هر دستگاه داخل سرور اختصاصی  توسط سازنده معرفی و قابل استفاده است.
سرور های چون :
Xmeye.net یا   dvrcenter.net یا  atvcloud-ahd.com
روش کار با این وب سایت ها تقریباً شبیه هم است و همگی از اصول کلی زیر پیروی می کنند:
۱-    ورود به وب سایت ارائه دهنده سرویس
۲-    ثبت نام ساده جهت عضویت و داشتن user name
۳-    ادد کردن دستگاه بر اساس مشخصات اختصاصی آن از جمله سریال نامبر آن
۴-    دانلود پلاگین مخصوص مرورگر شما  (عموماً در هنگام اتصال به دی وی آری که در وب سایت ادد کرده اید روی مرورگر بصورت pop up متن پیامی با عنوان Click on the download active X, please close to launch a browser installed  یا مشابه آن ظاهر شده و از شما می خواهد که پلاگین نرم افزاری که برای نمایش تصاویر و ارتباط با دستگاه است را نصب کنید. شما باید بعد از دانلود این پلاگین آنرا نصب کنید البته ممکن است بعضی مرورگرها خودشان پلاگین را تشخیص و بصورت اتوماتیک نصب نمایند.)
۵-    اگر مراحل را درست انجام داده باشید تصاویر دوربین ها نمایش داده خواهد شد.

در اینجا به روش استفاده از وب سایت xmeye.net می پردازیم:
ابتدا در آدرس بار مرورگر خود آدرس وب سایت خدمات دهنده کلود که مربوط به دستگاه شما می باشد را وارد نمایید. در اینجا وب سایت xmeye.net برای آموزش در نظر گرفته شده است. (بهتر است از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید.)
در گام نخست یک اکانت کاربری ایجاد نمایید. برای این منظور گزینه Register را مانند تصویر زیر انتخاب کنید. مانند شکل زیر:
آموزش انتقال تصویربرای مشاهده تصویر در سایز بزرگتر روی آن کلیک نمایید. برای برگشت از دکمه back مرورگرتان استفاده نمایید.

حالا نوبت به ثبت نام یا همان Register می باشد. تنها کافی است اطلاعات بخش هایی که مشخص شده اند را بدرستی پر کنید.
انتقال تصویر بدون ای پی
۱- username: یا همان نام کاربری ، حتماً نام به انگلیسی باشد و این نام می بایست یک نام انحصاری باشد و امکان استفاده از یک نام برای دو نفر مقدور نمی باشد.
۲- Email: در این بخش آدرس ایمیل واقعی خود را وارد نمایید، بدیهی است در صورتی که گذرواژه و یا همان پسوورد خود را فراموش نمایید سرور از این طریق به شما کمک می کند.
۳-Password : در این بخش می بایست گذرواژه مورد نظر خود را وارد نمایید (ترجیحاً برای راحتی از اعداد استفاده نمایید)
۴-Confirm : گذرواژه خود را جهت تایید مجدداً وارد نمایید (در صورت مغایرت با بخش Password سرور قبول نخواهد کرد)
بعد از تکمیل گزینه OK را بزنید. در صورتی که فرم را به درستی کامل کرده باشید پیغام زیر برای شما نمایش داده خواهد شد:
You has registered successfully
سپس به صفحه اصلی سایت بازگردانده خواهید شد.
در این بخش می بایست با استفاده از نام کاربری و گذرواژه خود به سیستم وارد شوید.
آموزش انتقال تصویر با کلود سرور
در صفحه جدید که صفحه کاربری شماست. ابتدا بایستی دستگاه DVR خود را به سیستم معرفی کنید.
وارد گزینه Device Manage شوید.
آموزش کار با نرم افزار انتقال تصویر
حالا دکمه Add را جهت اضافه نمودن دستگاه DVR خود بزنید
انتقال تصویر بدون ip استاتیک
فرم زیر را بدرستی تکمیل نمایید.
در این بخش می بایست فرم اطلاعات دستگاه را به صورت دقیق و کامل پر نمایید:
انتقال تصویر با dvr به روش p2p
۱- Serial No: در این بخش می بایست شماره سریال نرم افزاری دستگاه و نه شماره سریال محصول را وارد نمایید برای این کار دو روش وجود دارد:
الف: در بخش نوار ابزار دستگاه دی وی آر که با کلیک راست گزینه منو مشاهده می شود به بخش Info رفته و گزینه Version را انتخاب نمایید.
Menu->Info->Version
پیدا کردن سریال نامبر dvr
سریال کلود مرکب از اعداد و حروف می باشد.
ب: در بخش نصب سریع دستگاه دی وی آر boot guide رفته و بارکد سریال دستگاه را توسط نرم افزار QR CODE READER گوشی هوشمند خود اسکن و استفاده نمایید.
بارکد منو dvr چیست
در بخش بارکدها علاوه بر بارکد کلود که محتوی سریال نامبر دستگاه است، بارکد های آیفون و اندروید هم وجود دارند که با اسکن آنها می توانید اپلیکشن مربوط به انتقال تصویر دستگاه را در گوشی خود دانلود و نصب نمایید.
پس از اطلاع از سریال دستگاه آن را به صورت دقیق و با رعایت حروف بزرگ و کوچک وارد نمایید.
توجه داشته باشید که بارکد روی کارتن و دستگاه مربوط به بارکد انبارداری محصول می باشد و ربطی به سریال کلود ندارد.
۲-device Name: در این بخش می توانید یک نام دلخواه برای دستگاه خود انتخاب نمایید مثلاً DVR 1
۳-Username: در این بخش می بایست نام کاربری خود دستگاه DVR را وارد نمایید برای مثال نام کاربری پیش فرض دستگاه ها admin می باشد.
۴-Password: در این بخش می بایست رمز عبور خود دستگاه دی وی آر را وارد نمایید برای مثال رمز عبور پیش فرض دستگاه خالی می باشد (بدون کاراکتر)

بعد از add کردن دستگاه و اضافه شدن دستگاه به ادد لیست شما می توانید وارد بخش My Devices شده و می بینید که در نوار عمودی سمت چپ صفحه نام دستگاهی که ادد کرده اید ظاهر می شود.
آموزش تصویری انتقال تصویر dvr
اگر برروی نام دستگاه علامت ضربدر باشد یعنی دستگاه پیدا نشده (گاهی با logout کردن و رفرش صفحه سیستم وصل می شود) اگر علامت ضربدر را مشاهده نمی کنید خیال شما راحت باشد که سیستم وصل است. کافی است روی نام دستگاه دابل کلیک کنید تا تصاویر دوربین ها ظاهر شوند. ولی اگر این کار را اولین بار است که روی مرورگر خود انجام می دهد گزینه ای مبنی بر نصب پلاگین ظاهر می شود. کافی است پلاگین را دانلود و نصب نمایید.
نصب پلاگین dvrآموزش تصویری انتقال تصویر دوربین مداربسته
بعد از اتمام نصب صفحه را ببندید و مجدداً وارد شوید. اگر مرورگر اجازه استفاده از پلاگین را خواست کافی است با زدن دکمه Allow اینکار را انجام دهید.
انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون آی پی
در صورتی که تمام مراحل را بدرستی انجام داده باشید می توانید صفحه نمایش تصاویر دوربین ها را ببینید. البته در ابتدا نوع استریم را از شما سوال می کنند که برای خطوط کم سرعت ایران حتماً Sub Stream را انتخاب نمایید.
دستگاه dvr بدون نیاز به ای پی ip استاتیک
راستی بدون ساخت اکانت هم می توانید بصورت مستقیم تصاویر DVR خود را مشاهده کنید.
روش انتقال تصویر dvr
۱- بجای User Login وارد Device Login شوید.
۲- در بخش ID کافی است سریال نامبر کلود را وارد کنید.
۳- کد امنیتی را وارد کنید.
۴- دکمه Login را بزنید و وارد شوید.
باقی مراحل یعنی نصب پلاگین ها و … مانند قبل انجام می شود.

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب (6 رأی داده شده, میانگین: 4٫17 از 5)
نوشته شده توسط: کاوه منوچهریان در تاریخ: ۲۷ - تیر - ۱۳۹۴

یک دیدگاه تا کنون

 1. جواد گفت:

  سلام.ممنون

پاسخ دادن • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube
تبلغات در رکوردینگ : شرکت های فعال در زمینه تجهیزات صوت و تصویر و سیستم های نظارتی می توانند جهت تبلیغ خدمات و محصولات خود در وب سایت رکوردینگ با ما تماس حاصل فرمایند
آموزش انتخاب دوربین مداربسته آموزش انتقال تصویر روی گوشی تلفن همراه آموزش خرید سیستم صوت حرفه ای آموزش ساخت بلندگو آموزش نصب باند آموزش نصب بلندگو آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزش کار با میکسر صوت استاندارد بلندگو افکت تأخیر delay انتخاب باند اکتیو مناسب انتخاب بلندگو انتخاب بلندگو مونیتورینگ انتخاب دستگاه dvr انتخاب دستگاه ضبط دوربین مدار بسته انتخاب میکروفن انتخاب میکسر انتخاب پاور آمپلی فایر انتقال تصویر dvr بدون ip استاتیک انتقال تصویر با dvr p2p انواع بلندگو باکس بلندگو بلندگو میدرنج چیست تعیین پلاریته بلندگو راهنمای انتخاب بلندگو راهنمای خرید سیستم صوت روش انتخاب دستگاه دی وی آر روش خرید باند اکتیو ساب ووفر چیست ساخت باند ساخت باکس بلندگو ساخت کابینت بلندگو سایز بلندگو سوال در مورد دوربین مدار بسته سوال در مورد سیستم صوت مشخصات باند اکتیو معرفی بلندگو معرفی بلندگو ev میکروفن شور میکروفون shure نصب بلندگو پردازشگر سیگنال صوت پرسش درباره تجهیزات صوت پرسش در مورد دوربین مداربسته کابینت بلندگو

باند های Line

درباره باند های Line Array لاین اری یک سیستم بلندگو است ...

انتقال تصو

  انتقال تصویر به روش P2P روی گوشی های اندروید در ادامه ...

آموزش انتق

همانطور که می دانید ISP سرویس دهنده های اینترنت اغلب ...

معرفی وب سا

معرفی وب سایت looperman.com یکی از دستاوردهای دنیای فراگیر اینترنت برای ...

بررسی دوربین های AHD, HD CVI, HDTVI

و اینک دورب

در نوشته پیش روی، شما خواننده عزیز می توانید مختصری ...

* پیشنهاد ما

 • فروش تجهیزات صوت و مدار بسته
 • فروش سیستم صوت هیئتی محرم
 • فروش دوربین مداربسته dvr دزدگیر
 • فروش باند بلندگو میکروفن پاور میکسر